Acum este Mar, 23-Iun-2026 21:19

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Comanda de vanzare
MesajScris: Joi, 11-Mar-2004 11:45 
Neconectat

Membru din: Lun, 20-Oct-2003 08:41
Mesaje: 84
Locaţie: Bucuresti
Exista vreo modalitate prin care imi pot da seama (la nivel de antet comanda de vanzare) daca o comanda de vanzare a fost complet (toate liniile) facturata? Exista vreun camp in VBAK care sa ma poata ajuta in acest sens?

Vreau sa obtin toate comenzile "deschise" pentru un client (adica acele comenzi care nu au fost inca facturate), in asta incluzand si acele linii din comenzile pentru care s-a facut o livrare partiala, urmata de factura, si care nu au fost incluse in acea livrare partiala.

_________________
Bogdan CIOC


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Cmd. complet facturata
MesajScris: Joi, 11-Mar-2004 12:42 
Neconectat

Membru din: Lun, 20-Oct-2003 08:41
Mesaje: 84
Locaţie: Bucuresti
Daca nu ma insel, cred ca ma pot folosi de campul LFGSK din VBUK.

E corect?

_________________
Bogdan CIOC


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi, 11-Mar-2004 12:52 
Neconectat

Membru din: Mar, 02-Dec-2003 16:26
Mesaje: 84
Locaţie: Romania
Din cite tin eu minte era o structura VBDPR in care erau informatii despre pozitiile facurate. Legatura la VBAK era VBELN_VAUF si POSNR_VAUF:?
Vezi RVADIN01 form get_data functia 'RV_BILLING_PRINT_VIEW'.

Un raspuns sigur pot sa iti dau doar luni cind ajung la un client. :(
Cristin


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Joi, 11-Mar-2004 13:33 
Neconectat

Membru din: Mar, 02-Dec-2003 16:26
Mesaje: 84
Locaţie: Romania
Citat:
bogdancioc:
Daca nu ma insel, cred ca ma pot folosi de campul LFGSK din VBUK

Pentru livrare LFGSK e ok.

In cimpul FKSTK din VBUK ai Billing Satus
A Not yet processed
B Partially processed
C Completely processed

Sper sa te ajute.

Cristin


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului:
MesajScris: Mie, 17-Mar-2004 10:11 
Neconectat

Membru din: Lun, 20-Oct-2003 08:41
Mesaje: 84
Locaţie: Bucuresti
Pornind de la o comanda de vanzare:
- pt. a afla statutul livrarii (nelivrata, partial livrata, complet livrata) se poate folosi campul LFGSK din VBUK, cautand in aceasta tabela linia coresp. comenzii de vanzare;
- pt. a afla statutul facturarii (nefacturata, partial facturata, complet facturata) se poate folosi FKSTK din VBUK, cautand in aceasta tabela linia coresp. livrarii.

Ceea ce inseamna ca, daca doresc sa aflu statutul unei comenzi din punct de vedere al facturarii, aflu statutul ei din punct de vedere al livrarii si statutul tuturor livrarilor care s-au facut pentru aceasta comanda din punct de vedere al facturarii.
Livrarile coresp. unei comenzi de vanzare se pot regasi in tabela VBFA.

_________________
Bogdan CIOC


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica ataşamente în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
POWERED_BY
Translation/Traducere: phpBB România