| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| BDC_OKCODE http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=56 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | Ciprian [ Joi, 18-Dec-2003 13:12 ] |
| Subiectul mesajului: | BDC_OKCODE |
Am nevoie de OKCODE. Unde le pot gasi? De exemplu /11 = save... Dati-mi un mail... (e urgent) Respect, Ciprian |
|
| Autor: | Costin Albu [ Joi, 18-Dec-2003 14:03 ] |
| Subiectul mesajului: | Re: BDC_OKCODE |
OKCODE depind de tranzactie, fiecare tranzactie are OKCODE-urile ei. Ca sa determini codul corect trebuie sa faci un recording. Tranzactia aferenta este SHDB. P.S. Citat: Dati-mi un mail... (e urgent)
In cazul in care la scrierea mesajului ai pus bifa Anunta-ma cand apare un raspuns vei primi automat un e-mail ce te informeaza ca s-a primit un raspuns. |
|
| Autor: | Cristin [ Joi, 18-Dec-2003 14:14 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Sau un pic mai complicat Sau in tranzactie /h (activare debugging mode) si in debuger cu F5 Si F6 cauti sa veti in codul sursa pentru ce valori se prelucreaza OKCODE. De obicei e nu mare "case <okcode>" statement. |
|
| Autor: | bogdancioc [ Mar, 27-Ian-2004 13:32 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Sau rulezi tranzactia/raportul respectiv, si pe elementul de ecran care declanseaza actiunea (de exemplu butonul "Exporta date in Excel..." - e doar un exemplu; sau alt exemplu: pe elementul de meniu corespunzator - "Salveaza livrare..." alt exemplu) apasa click normal, si tinand apasat inca butonul mouse-ului, apesi F1 dupa care eliberezi butonul mouse-ului. Vei observa o fereastra cu OK-code-ul evenimentului respectiv. |
|
| Autor: | Ciprian [ Mar, 27-Ian-2004 13:50 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Excelent... |
|
| Autor: | Cristin [ Mar, 27-Ian-2004 14:12 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Pentru bogdancioc Jos palaria, nu stiam trucul asta. |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|