| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| Maintenance dialog http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=49 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | bogdancioc [ Mar, 09-Dec-2003 10:46 ] |
| Subiectul mesajului: | Maintenance dialog |
"Maintenance dialog"-ul este o moalitate standardizata pusa la dispozitie de SAP pentru a realiza operatiuni curente (adaugare, modificare, stergere inregistrari) asupra unei tabele/unui view al clientului. Conceptual lucrurile sunt destul de clare. Practic, ca mai mereu, documentatie este saraca. Am generat un astfel de ecran de mentenanta pentru o tabela definita de mine, dar as dori sa fiu sigur ca pasii mei au fost corecti. Punctual, fara alte comentarii (in tranzactia SE54 - Generated objects): - "Function group"? - "Authorization group"? - "Authorization object"? - "Maintenance screen"? Unele din intrebari sunt redundante, insa pentru rigoare, le-am pastrat. Poate cineva sa imi ofere detalii in privintele mentionate anterior? Multumesc. |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|