Site-ul consultantilor SAP din Romania
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/

Maintenance dialog
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=49
Pagina 1 din 1

Autor:  bogdancioc [ Mar, 09-Dec-2003 10:46 ]
Subiectul mesajului:  Maintenance dialog

"Maintenance dialog"-ul este o moalitate standardizata pusa la dispozitie de SAP pentru a realiza operatiuni curente (adaugare, modificare, stergere inregistrari) asupra unei tabele/unui view al clientului. Conceptual lucrurile sunt destul de clare. Practic, ca mai mereu, documentatie este saraca. Am generat un astfel de ecran de mentenanta pentru o tabela definita de mine, dar as dori sa fiu sigur ca pasii mei au fost corecti.
Punctual, fara alte comentarii (in tranzactia SE54 - Generated objects):
- "Function group"?
- "Authorization group"?
- "Authorization object"?
- "Maintenance screen"?
Unele din intrebari sunt redundante, insa pentru rigoare, le-am pastrat.
Poate cineva sa imi ofere detalii in privintele mentionate anterior?

Multumesc.

Pagina 1 din 1 Ora este UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/