| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| User-exit pentru extra-validari la salvarea unui document FI http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=36 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | bogdancioc [ Mar, 18-Noi-2003 11:52 ] |
| Subiectul mesajului: | User-exit pentru extra-validari la salvarea unui document FI |
Am nevoie sa adaug niste validari inainte de salvarea unui document de FI. (Tranz. FB01 de ex.). Pentru a nu modifica standardul (nici nu ma gandesc sa fac asta, desi am vazut aplicata aceasta procedura nefericita), ce user-exit ar trebui sa folosesc? Ce parere aveti despre F050S001? L-a folosit cineva? Gratitudine vesnica. |
|
| Autor: | bogdancioc [ Mar, 18-Noi-2003 11:56 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Erata. Am vrut sa spun - F050S005, si nu - F050S001 |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mar, 18-Noi-2003 13:29 ] |
| Subiectul mesajului: | User-exit pentru extra-validari la salvarea unui document FI |
La mine in sistem scrie ca F050S005 este pt. incoming IDoc asadar, exceptand cazul in care ai o interfata cu IDoc-uri, nu cred ca iti va ajuta. Exista validari standard in SAP, foarte complexe, mai mult ca sigur iti vor rezolva problema - vezi tranzactia GGB0 (e in SPRO). Vorbeste cu un consultant FI, sigur stie. |
|
| Autor: | Ciprian [ Mar, 18-Noi-2003 16:02 ] |
| Subiectul mesajului: | Re: User-exit pentru extra-validari la salvarea unui documen |
Din GGB0 se pot construi validari, la nivel de companie, numai pentru cele 3 call point -uri. Regula este ca , combinatia intre cod companie si acest call point trebuie sa fie unica ! Ciprian |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|