| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| account group hierarchy http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=266 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | cata_nasty [ Mie, 08-Mar-2006 11:18 ] |
| Subiectul mesajului: | account group hierarchy |
Buna! Stie cineva o functie ceva care sa'mi determine account group hierarchy? Ceva similar cu functiile care determina ierarhia WBS'urilor (daca imi mai amintesc bine Tranzactia de vizualizare ar fi KDH2 (3). Multumesc anticipat! Cata |
|
| Autor: | cata_nasty [ Mie, 08-Mar-2006 11:31 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Am gasit'o pana la urma singur : K_HIERARCHY_TABLES_READ. E cam stufoasa, dar sper sa merga. Merci, Cata |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mie, 08-Mar-2006 11:34 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Daca ai nevoie de conturile din ierarhie: G_SET_GET_ID_FROM_NAME si cu ID-ul obtinut mergi in G_SET_GET_ALL_VALUES |
|
| Autor: | cata_nasty [ Mie, 08-Mar-2006 17:11 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Mai am o intrebare in continuare pentru cineva care se pricepe la FI-CO. Eu trebuie sa fac o suma pe un anumit cont (suma pe GLPCA-KSL dupa GLPCA-RACCT ). Am inteles ca aici exista si "negative posting". Ideea e, ca am inregistrari cu DRCRK(Debit/Credit Indicator) = 'H', dar si negative. (EX.: DRCTR = 'H' si KSL = -100 sau DRCTR = 'S' si KSL = -200). Stie cineva cum ar trebui tratate aceste sume? Multumesc anticipat, Cata |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mie, 08-Mar-2006 17:59 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Incearca sa te uiti in tranzactiile standard de FI ca sa vezi semnul sumelor. Stiu ca exista tabele in care semnul este "dublat" (apare atat in suma cat si in DRCTR). |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|