| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| salvare date din table control... http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=256 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | Mihaela [ Mie, 25-Ian-2006 17:24 ] |
| Subiectul mesajului: | salvare date din table control... |
Salve! Cum pot sa pun intr-o tabela interna datele pe care le-am introdus intr-un table control? Multumesc, |
|
| Autor: | Costin Albu [ Joi, 26-Ian-2006 12:15 ] |
| Subiectul mesajului: | |
In principiu in PAI trebuie sa ai un LOOP AT <tabela interna>. Vezi si exemplele din tranzactia BIBS (de ex.). |
|
| Autor: | Mihaela [ Joi, 26-Ian-2006 13:51 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Am intr-adevar un loop at <tab. interna> dar nu stiu cum sa iau efectiv datele....nu am inteles f bine cum functioneaza un astfel de control. Am creat un MODULE in care ar trebui ca datele introduse in control sa fie salvate in tab. interna. pot scrie asa: MODIFY <tab interna> INDEX <control>-CURRENT_LINE. dar eu vreau sa fac APPEND... |
|
| Autor: | Costin Albu [ Joi, 26-Ian-2006 14:41 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Banuiesc ca vrei sa faci ceva de genul: Cod: IF <control>-CURRENT_LINE > nr_linii_tab_interna.
APPEND <tab interna>. ELSE. MODIFY <tab interna> INDEX <control>-CURRENT_LINE. ENDIF. |
|
| Autor: | Mihaela [ Joi, 26-Ian-2006 14:54 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Da. Problema e ca daca ii dau APPEND <tab interna> pune o lunie goala si nu datele ce le-am introdus in table control. Am incercat sa pozitionez cursorul si sa iau valaorea ...desi nu cred ca se face asa in acest caz. |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|