Site-ul consultantilor SAP din Romania
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/

salvare date din table control...
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=256
Pagina 1 din 1

Autor:  Mihaela [ Mie, 25-Ian-2006 17:24 ]
Subiectul mesajului:  salvare date din table control...

Salve!
Cum pot sa pun intr-o tabela interna datele pe care le-am introdus intr-un table control?
Multumesc,

Autor:  Costin Albu [ Joi, 26-Ian-2006 12:15 ]
Subiectul mesajului: 

In principiu in PAI trebuie sa ai un LOOP AT <tabela interna>. Vezi si exemplele din tranzactia BIBS (de ex.).

Autor:  Mihaela [ Joi, 26-Ian-2006 13:51 ]
Subiectul mesajului: 

Am intr-adevar un loop at <tab. interna> dar nu stiu cum sa iau efectiv datele....nu am inteles f bine cum functioneaza un astfel de control.
Am creat un MODULE in care ar trebui ca datele introduse in control sa fie salvate in tab. interna.
pot scrie asa: MODIFY <tab interna> INDEX <control>-CURRENT_LINE.
dar eu vreau sa fac APPEND...

Autor:  Costin Albu [ Joi, 26-Ian-2006 14:41 ]
Subiectul mesajului: 

Banuiesc ca vrei sa faci ceva de genul:

Cod:
IF <control>-CURRENT_LINE > nr_linii_tab_interna.
   APPEND <tab interna>.
ELSE.
   MODIFY <tab interna> INDEX <control>-CURRENT_LINE.
ENDIF.

Autor:  Mihaela [ Joi, 26-Ian-2006 14:54 ]
Subiectul mesajului: 

Da.
Problema e ca daca ii dau APPEND <tab interna> pune o lunie goala si nu datele ce le-am introdus in table control.:(
Am incercat sa pozitionez cursorul si sa iau valaorea ...desi nu cred ca se face asa in acest caz.

Pagina 1 din 1 Ora este UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/