| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| Tiparire 'watermark' din Smartforms http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=255 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | dorub [ Vin, 06-Ian-2006 16:51 ] |
| Subiectul mesajului: | Tiparire 'watermark' din Smartforms |
Salutare, doresc sa tiparesc un watermark reprezentat de o imagine printr-un Smartforms. Am importat imaginea in SAP prin SE78, apoi in pagina principala din Smartforms, la tabul de Background , am selectat imaginea inserata anterior , am setat toti parametri , inclusiv afisarea in preview/print. Din pacate nu am reusit sa tiparesc watermark-ul pe nici un document, desi ca o diferenta de pana acum , in preview imi mai apare un buton de "Display background image" fara insa sa afiseze nimic. Vers. de SAP e 4.6C , SAP GUI 640. Stie cineva care ar putea fi problema ? |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mar, 10-Ian-2006 14:45 ] |
| Subiectul mesajului: | |
In tabul Background Picture la Output Mode ai trecut Print preview and print ? |
|
| Autor: | dorub [ Mar, 10-Ian-2006 15:51 ] |
| Subiectul mesajului: | |
da, am trecut Print preview and print , la resolution am trecut 300 DPI . La imagine pe "Black and White Grid Screen BMON" nu imi afiseaza nimic cu exceptia unei zone mici rectangulare pe gri care se interpune cu textul de pe document. La setarea "Color Grid Screen BCOL" imi sare cu totul peste etapa de tiparire sau Preview . |
|
| Autor: | dorub [ Mar, 10-Ian-2006 16:30 ] |
| Subiectul mesajului: | |
cred ca stiu de ce nu-mi merge .. am facut test in se78 cu o imagine alb/negru pe care am putut sa o vad in preview. In schimb imaginea care reprezinta watermark-ul este in nuante de gri si nu apare in preview si deci nici in SmartForm |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|