| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| Ecran SAPLMMDA http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=209 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | bogdancioc [ Vin, 15-Apr-2005 12:42 ] |
| Subiectul mesajului: | Ecran SAPLMMDA |
Salutare, Vreau sa folosesc subscreen-ul SAPLMMDA '200' intr-un ecran al unei aplicatii. la fel cum e el folosit in ecranul SAPLMEGUI '1330'. (intr-un mediu 4.7 Enterprise). Nu stiu care sunt pasii necesari initializarii acestui subecran, nici pasii necesari obtinerii datelor din campurile sale, la terminarea procesarii. Orice sugestii imi sunt folositoare. Inca o precizare: vreau sa includ acest sub-ecran intr-o tranzactie non-Enjoy standard. |
|
| Autor: | bogdancioc [ Mie, 20-Apr-2005 11:10 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Se initializeaza numarul de adresa (sau handle-ul, daca e o adresa temporara, care nu exista (inca) in ADRC) (se poate folosi pt. asta fm MM_DELIVERY_ADDRESS_MAINTAIN) se paseaza ADRNR / ADRN2 / KUNNR / EMLIF structurii de comunicare CMMDA, se pregateste layout-ul dialogului de adrese (cu ajutorul fm ADDR_DIALOG_PREPARE). Trebuie avuti in vedere si pasii pt. tratarea OK-CODE-urilor din acest subecran, si PAI-ul acestui subecran (get_data_from_... ) |
|
| Autor: | bogdancioc [ Mie, 20-Apr-2005 11:13 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Forumul este foarte plictisitor, ce parere ai, Costin? |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mie, 20-Apr-2005 13:03 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Uneori este. Oricum problema aceasta a ta era foarte specifica. Era nevoie ca cineva sa lucreze exact la aceeasi problema ca sa-ti poata raspunde. Si sa nu uitam ca sunt putine implementari 4.7 in Romania. |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|