| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| salvare informatie din TextEdit Control http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=186 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | Mihaela [ Mie, 12-Ian-2005 12:02 ] |
| Subiectul mesajului: | salvare informatie din TextEdit Control |
Salve! se poate sa ma ajutati cu un sfat? am creat un control TextEditor si vreau ca informatia pe care o scriu in el (deci pe cateva linii (o linie avand 30 de caractere)) sa o salvez intr-o tabela creata de mine in SAP. Cum sa definesc campul in tabela?de ce tip sa fie?cat de mare? O sa am nevoie apoi sa incarc controlul cu date din tabela ...si de aceea as vrea sa gasesc o solutie optima... Multumesc, Mihaela |
|
| Autor: | m20 [ Mie, 12-Ian-2005 16:55 ] |
| Subiectul mesajului: | Text Edit control |
In programul SAPTEXTEDIT_DEMO_3 vei gasi raspunsurile la intrebarile tale... |
|
| Autor: | Mihaela [ Mie, 12-Ian-2005 17:07 ] |
| Subiectul mesajului: | |
M-am uitat pe program. Am facut partea asta Mihaela |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mar, 18-Ian-2005 16:52 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Cel mai normal ar fi sa folosesti doua coloane, una cu indexul liniei(NUMC-3) si a doua cu textul liniei (CHAR-30), ceea ce va insemna ca vei salva controlul tau folosind mai multe linii in baza de date. |
|
| Autor: | Mihaela [ Mar, 18-Ian-2005 17:08 ] |
| Subiectul mesajului: | Salve! |
Cel mai normal ar fi sa folosesti doua coloane, una cu indexul liniei(NUMC-3) si a doua cu textul liniei (CHAR-30), ceea ce va insemna ca vei salva controlul tau folosind mai multe linii in baza de date. Nu pot salva pe mai multe linii in baza de date...deja baza e creata si are doar un camp pentru descriere pentru fiecare inregistrare in parte. Dar am gasit o solutie Citesc fiecare linie, concatenez si salvez in campul din tabela (folosesc si un caracter drept delimitator pt linie ->pentru ca vreau ca apoi sa reincarc controlul cu informatia din tabela). Am testat si merge nu stiu cat de optim e, dar pentru moment nu mi-a venit alta idee |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|