Site-ul consultantilor SAP din Romania
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/

READ REPORT
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=180
Pagina 1 din 1

Autor:  Mihaela [ Mie, 22-Dec-2004 13:08 ]
Subiectul mesajului:  READ REPORT

Salve!
am o intrebare..cum pot sa fac ca sa iau prima linie din codul unui program?
Am incercat s afac cu READ REPORT care imi ia tot codul si il pune intr-o tabela interna doar cu linii. Dar nu pot sa iau doar prima linie..
exemplu: READ REPORT Z_TEST into it_test.
daca incerc sa scriu: it_test[1]-line nu merge :(
Mih

Autor:  m20 [ Mie, 22-Dec-2004 15:00 ]
Subiectul mesajului:  Re: READ REPORT

try this code:
TYPES:BEGIN OF t_itab,
linie(100) TYPE c,
END OF t_itab.
DATA: itab TYPE STANDARD TABLE OF t_itab WITH HEADER LINE.
DATA: prog LIKE sy-repid VALUE 'Z53DEMOGRID'.
READ REPORT prog INTO itab.
READ TABLE itab INDEX 1 .
WRITE:/ itab-linie.
:)

Autor:  Mihaela [ Mie, 22-Dec-2004 15:16 ]
Subiectul mesajului: 

Mult'am!merge :) ! intre timp gasisem o solutie..sa parcurg tabela interna si sa testez daca sy-tabix eq 1 :D :D
Mih

Pagina 1 din 1 Ora este UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/