| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| afisare lista http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=153 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | dorin [ Joi, 21-Oct-2004 10:11 ] |
| Subiectul mesajului: | afisare lista |
Salut! Sunt nou pe acest forum si tot asa si in ABAP si as dori un sfat cu privire la urmatoarea problema. Vreau sa afisez cu write o lista mai lunga de campuri dintr-o tabela (sa zicem de ex. din MARA) iar cand rulez nu imi arata toate campurile puse de mine in comanda write si nu stiu de ce. Mentionez ca am setat si Width of output list din Utilities->Settings si degeaba. Cu multumiri, Dorin |
|
| Autor: | bogdancioc [ Joi, 21-Oct-2004 15:47 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Vezi in help despre cuvantul cheie "REPORT" (primul dintr-un program ABAP). Poti defini aici latimea listei rezultate la executie (in coloane), folosind adaugirea LINE-SIZE. De ex.: REPORT CEVA LINE-SIZE 1023. *** WRITE " *** *** Lista rezutata va avea latimea de 1023 de coloane (latimea maxima pentru un raport in SAP R/3 4.0B, adica versiunea in care lucrez eu). Sper ca asta sa iti rezolve problema. |
|
| Autor: | dorin [ Vin, 22-Oct-2004 09:12 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Merge asa si imi afiseaza toate campurile pe aceeasi linie. Multumesc. Dorin |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|