| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| Problema cu Screen Painter http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=137 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | Rivo [ Lun, 06-Sep-2004 09:58 ] |
| Subiectul mesajului: | Problema cu Screen Painter |
Sceen painter-ul meu nu porneste in modul graphic... nu apare nici o eroare dar in sm59 (EU_SCRP_W32) daca incerc sa-l testez ..imi da eroare... ceva de genu " no connect of TP $SAPGUI\gnetx.exe from host %% " ...thx |
|
| Autor: | bogdancioc [ Lun, 06-Sep-2004 12:14 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Mi s-a intamplat si mie... Incearca sa dezinstalezi SapGUI-ul si sa il reinstalezi complet. |
|
| Autor: | Rivo [ Lun, 06-Sep-2004 17:42 ] |
| Subiectul mesajului: | |
am reinstalat... dar tot nu merge...alta idee????????????? |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mar, 07-Sep-2004 16:55 ] |
| Subiectul mesajului: | Re: Problema cu Screen Painter |
Esti sigur ca ai dat bifa de "Development tools" la instalare? Implicit este dezactivata. Ce versiune de SAP GUI ai ? |
|
| Autor: | Rivo [ Mar, 07-Sep-2004 17:15 ] |
| Subiectul mesajului: | |
am gui 620.. da ..acum il am instalat cu toate pachetele... |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mar, 07-Sep-2004 17:38 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Asadar in SE51, cand dai Layout Editor iti apare editorul alfanumeric ? Verifica in primul rand sa ai Utilities->Settings->Graphical editor si apoi vezi ce Patch Level ai la SAP GUI (la About), poate ai unul f.vechi. Ultimul patch este 48. |
|
| Autor: | Rivo [ Mie, 08-Sep-2004 09:28 ] |
| Subiectul mesajului: | |
multumesc... pana la urma s-a rezolvat problema .. am reinstalat gui-ul (dupa ce il reinstalasem de ... 100 de ori) ...si ...surpriza... acum imi merge screen painter-ul in modul grafic... |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|