Site-ul consultantilor SAP din Romania
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/

Problema cu Screen Painter
http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=137
Pagina 1 din 1

Autor:  Rivo [ Lun, 06-Sep-2004 09:58 ]
Subiectul mesajului:  Problema cu Screen Painter

Sceen painter-ul meu nu porneste in modul graphic... nu apare nici o eroare dar in sm59 (EU_SCRP_W32) daca incerc sa-l testez ..imi da eroare... ceva de genu " no connect of TP $SAPGUI\gnetx.exe from host %% " ...thx

Autor:  bogdancioc [ Lun, 06-Sep-2004 12:14 ]
Subiectul mesajului: 

Mi s-a intamplat si mie...
Incearca sa dezinstalezi SapGUI-ul si sa il reinstalezi complet.

Autor:  Rivo [ Lun, 06-Sep-2004 17:42 ]
Subiectul mesajului: 

am reinstalat... dar tot nu merge...alta idee?????????????

Autor:  Costin Albu [ Mar, 07-Sep-2004 16:55 ]
Subiectul mesajului:  Re: Problema cu Screen Painter

Esti sigur ca ai dat bifa de "Development tools" la instalare? Implicit este dezactivata. Ce versiune de SAP GUI ai ?

Autor:  Rivo [ Mar, 07-Sep-2004 17:15 ]
Subiectul mesajului: 

am gui 620.. da ..acum il am instalat cu toate pachetele...

Autor:  Costin Albu [ Mar, 07-Sep-2004 17:38 ]
Subiectul mesajului: 

Asadar in SE51, cand dai Layout Editor iti apare editorul alfanumeric ?

Verifica in primul rand sa ai Utilities->Settings->Graphical editor si apoi vezi ce Patch Level ai la SAP GUI (la About), poate ai unul f.vechi. Ultimul patch este 48.

Autor:  Rivo [ Mie, 08-Sep-2004 09:28 ]
Subiectul mesajului: 

multumesc... pana la urma s-a rezolvat problema .. am reinstalat gui-ul (dupa ce il reinstalasem de ... 100 de ori) ...si ...surpriza... acum imi merge screen painter-ul in modul grafic...

Pagina 1 din 1 Ora este UTC + 2 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/