| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| Setare Pf-Status cu Basic ALV http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=130 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | bogdancioc [ Joi, 29-Iul-2004 10:58 ] |
| Subiectul mesajului: | Setare Pf-Status cu Basic ALV |
Cand afisez o lista folosind ALV (non-obiectual: 4.0b deh!) (cu REUSE_ALV_LIST_DISPLAY) setez statusul de interfata in o functie separata, care primeste ca parametru o tabela interna EXTAB, de tipul slis_t_extab (vezi type-pool-ul SLIS), pentru valorile care trebuie excluse la afisare din interfata. Adica ceva in genul: SET PF-STATUS 'NUME_STATUS' EXCLUDING extab. Incercand la runtime sa modific acest status, adaug intrari in tabela EXTAB, dupa care apelez functia de afisare a listei (care la randul ei apeleaza functia de afisare a statusului). Statusul afisat este acelasi. Din ce cauza? |
|
| Autor: | bogdancioc [ Joi, 29-Iul-2004 11:09 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Imi cer scuze. De facut faceam ce trebuia. Adica (pseudocod): DATA EXTAB_LINE LIKE LINE OF EXTAB. IF "...aici o conditie". MOVE '...aici un cod functie' TO EXTAB_LINE-FCODE. APPEND EXTAB_LINE TO EXTAB. ENDIF. SET PF-STATUS '...aici un status' EXCLUDING EXTAB. insa (stupid ass) scriam gresit codul functiei pe care o doream exclusa din afisare. Sigur, folosind codul corect, totul functioneaza perfect. |
|
| Autor: | Costin Albu [ Dum, 01-Aug-2004 00:12 ] |
| Subiectul mesajului: | |
In 4.6/4.7 functiile astea mai exista, dar numai pentru compatibilitate. Cam totul a fost rescris cu noua clasa pt. ALV |
|
| Autor: | bogdancioc [ Lun, 02-Aug-2004 09:36 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Exact, insa in 4.0B esti nevoit sa lucrezi cu varianta neobiectuala... Mai mult, in aceasta versiune, varianta obiectuala nu exista deloc. |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|