| Site-ul consultantilor SAP din Romania http://www.sap-consulting.ro/phpbb/ |
|
| write.... http://www.sap-consulting.ro/phpbb/viewtopic.php?f=1&t=109 |
Pagina 1 din 1 |
| Autor: | Mihaela [ Mie, 26-Mai-2004 11:39 ] |
| Subiectul mesajului: | write.... |
Salve! Va rog sa-mi dati si mie o idee intr-o problema ce pare tare simpla si totusi..nu mi-a iesit.. Am afisat un raport..cu write. Doua din coloanele afisate sunt campuri editabile. Aceste campuri ar trebui sa fie interdependente. Adica: daca intr-unul din campuri introduc o valoare noua atunci se fac niste calcule si rezultatul e pus in celalalt camp editabil ..si invers. Eu am pus ca pe evenimetul de ENTER sa se ia noua valoare, sa se faca calculele. Problema mea e ca rezultatul nu se pune in celalat camp editabil. El se calculeaza bine, dar nu stiu cum sa-l pozitionez acolo. Am incercat cu SET CURSOR.. Multumesc, Mihaela |
|
| Autor: | Costin Albu [ Mie, 26-Mai-2004 13:14 ] |
| Subiectul mesajului: | Re: write.... |
Pur si simplu reafisezi intreaga lista. Eventual, pui la inceput sy-lsind = 0 ca sa nu creezi mai multe liste. |
|
| Autor: | Mihaela [ Mie, 02-Iun-2004 10:46 ] |
| Subiectul mesajului: | |
da..merge asa, numai ca sunt foarte multe inregistrari si daca as reafisa intreaga lista de fiecare data cand fac o modificare ...ar dura foarte mult Mihaela |
|
| Autor: | Cristin [ Mie, 02-Iun-2004 10:57 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Incearca sa reprogramezi lista cu Dynpro si TableControll sau ALV Grid. Asa ai control asupra fiecarei linii (cimp) in parte. In PBO ai doar un loop si in PAI scrii un MODULE in loop in care iti ei valorile si le modifici dupa cum doresti. Pentru intrebari iti stau la dispozitie. Cu respect, Cristin |
|
| Autor: | Mihaela [ Mie, 02-Iun-2004 11:32 ] |
| Subiectul mesajului: | |
Pentru ca nu am prea lucrat Dynpro si TableControll sau ALV Grid o sa-mi ia ceva timp sa modific lista |
|
| Autor: | Cristin [ Mie, 02-Iun-2004 11:50 ] |
| Subiectul mesajului: | |
E simplu de lucrat cu Dynpro cu Tablecontrol si ALV. Vezi ca sint o gramada de exemple pe care le vezi cu transactia DWDM Daca nu o scoti la capat da-mi un mail si te ajut cu placere. Cu respect, Cristin |
|
| Autor: | Mihaela [ Mie, 02-Iun-2004 11:54 ] |
| Subiectul mesajului: | |
multumesc mult! o sa mai stau cateva ore sa vad daca o scot la capat asa cum am inceput (pentru ca..am lucrat ceva la el) si daca nu reusesc o sa citesc de ALV... Multumesc, |
|
| Pagina 1 din 1 | Ora este UTC + 2 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|